Source: Press Service of the Secretariat of the Synod of Bishops of the UGCC

On July 28, 2023 in the Julian (Old Calendar) the feastday of the Holy, Equal-to-the-Apostles St. Volodymyr commemorates 1035th Anniversary of the Baptism of Rus’-Ukraine. On this occasion, the Father and Head of the UGCC His Beatitude Sviatoslav urged the faithful to renew their baptismal vows. “Every year, we call on the sons and daughters of Ukraine, faithful to our Church, on the day of commemoration of the Baptism of our people, to come to the churches and renew our baptismal vows, that is, the promises that our godfathers made on our behalf when they brought us to be accepted The Sacrament of Baptism,” His Beatitude Svyatoslav noted in a video message this week, as reported by the Information Department of the UGCC.

The text of the Order of Restoration of Baptismal Vows can be found here (Ukrainian).

In Ukraine, Saint Volodymyr’s Day has recently been celebrated as the Day of Ukrainian Statehood.

In view of the calendar reform, from next year, the day of memory of the holy Equal-to-the-Apostles Prince Volodymyr and the Day of Ukrainian Statehood will fall on July 15.

28 липня 2023 року, в день святого рівноапостольного князя Володимира за юліанським календарем, в Україні відзначатимуть 1035-річчя Хрещення Русі-України. З цієї нагоди Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав закликав вірних відновити хрещальні обіти.

«Щороку ми закликаємо синів і дочок України, вірних нашої Церкви, у день пам’яті Хрещення нашого народу прийти до храмів і відновити свої хрещальні обіти, тобто обіцянки, які склали наші хресні батьки від нашого імені тоді, коли принесли нас, щоб ми прийняли Таїнство Хрещення», — зазначив Блаженніший Святослав у відеозверненні цього тижня, як повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

В обставинах агресивної війни Росії проти України особливо важливо відновити свою посвяту Христові, адже ми так потребуємо Божої сили, яка б зробила те, що неможливе лише для людської сили. Відновивши хрещальні обіти, ми відчуємо, що Божа могутність, здатність перемагати, пульсує в тілі нашого народу і нашої Церкви.

Текст Чину відновлення хрещальних обітів можна знайти тут.

В Україні у день святого Володимира віднедавна відзначають і День української державності.

З огляду на календарну реформу, з наступного року день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира і День української державності припадатимуть на 15 липня.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ